#bidbuyshowwin
Did you drive a barrow or gilt to the backdrop that you purchased through a Showpig.com auction? If so, upload your photo to our winner’s submissions page. All winners will be eligible for prize drawings held throughout the summer, and they will be featured on our champion’s page.
CLICK HERE TO UPLOAD YOUR WINNER
Speaking of winners, check out these results from the World Pork Expo!
CPS OPEN SHOW | June 30, 2017
SPOT
Champion Spot Boar –
Reserve Spot Boar – Keegan and Madyson Law
Champion Spot Gilt – Stephanie Morris
Reserve Spot Gilt – Kade Pendley
CHESTER
Champion Chester Boar – Trogdon
Reserve Chester Boar – Hill Show Pigs
Champion Chester Gilt – Kyle Mason
Reserve Chester Gilt – Ammann Bros.
HEREFORD
Champion Hereford Boar – Clint High Farms
Reserve Hereford Boar – Jim and Kim Bope
Champion Hereford Gilt – Alexander Bruno
Reserve Hereford Gilt – Kamryn Oakes
POLAND
Champion Poland Boar – Foote Farms
Reserve Poland Boar – Marten Genetics
Champion Poland Gilt – Marlie Farris
Reserve Poland Gilt – Marlie Farris
BERKS
Champion Berkshire Boar – Trogdon
Reserve Berkshire Boar – White & Day
Champion Berkshire Gilt – Bristol Brunton
Reserve Berkshire Gilt – Leah Anderson
TAMWORTH
Champion Tamworth Boar – Lester Moore
Reserve Tamworth Boar – Beck Purebreds
Champion Tamworth Gilt – Beck Purebreds
Reserve Tamworth Gilt – Rylie Hardin
TEAM PUREBRED NATIONAL JUNIOR SHOW BARROWS | June 29, 2017
Champion Barrow Overall & Champion Berkshire – Khyleigh North
Res. Barrow Overall & Champion Spot – Adam Gradert
3rd Barrow Overall & Champion Chester – Wyatt Martin
4th Barrow Overall & Res. Berk – Hyder Mauck
5th Barrow Overall & Res. Spot – Ashtin Guyer
3rd Spot Barrow – Lane Rinderer
4th Spot Barrow – Hunter Langholff
5th Spot Barrow – May Heyerly
Champion Tamworth Barrow – Mickinzi Ferguson
Res. Tamworth Barrow – Gavin Sinclair
3rd Tamworth Barrow – Brandi Hodupp
4th Tamworth Barrow – Hunter Marsh
5th Tamworth Barrow – Tanner Foose
Res. Chester Barrow – Cashtin Rash
3rd Chester Barrow – Claire Bobell
4th Chester Barrow – Blake Ryner
5th Chester Barrow – Ty Bogeman
Champion Hereford Barrow – Coy Walker
Res. Hereford Barrow – Luke Shepherd
3rd Hereford Barrow – Evan Pohl
4th Hereford Barrow – Griffan Merchwiltz
5th Hereford Barrow – Brynn Kozerac
3rd Berkshire Barrow – Ethan Beaman
4th Berkshire Barrow – Nash Stoller
5th Berkshire Barrow – Claire Bobell
Champion Poland Barrow – Devin Brugman
Res. Poland Barrow – Koby Boysen
3rd Poland Barrow – Keegan Law
4th Poland Barrow – Carter Hoge
5th Poland Barrow – Morgan Wagner
TEAM PUREBRED NATIONAL JUNIOR SHOW GILTS | June 28, 2017
Champion Gilt Overall & Champion Poland – Colt Wolf
Res. Gilt Overall & Champion & Ch. Div. II Berkshire – Kayla Baker
3rd Overall Gilt & Champion Chester – Nolan Hoge
4th Overall Gilt & Reserve & Res. Div. II. Berkshire – Khyleigh North
5th Overall Gilt & Champion & Div. II Spot – Noah Roy
Res. Chester Gilt – Emily Montgomery
3rd Chester Gilt – Khyleigh North
4th Chester Gilt – Peyton Hill
5th Chester Gilt – Yimmi Fontenot
Champion Tamworth Gilt – Peyton Hill
Res. Tamworth Gilt – Gus Mitchem
3rd Tamworth Gilt – Rylie Hardin
4th Tamworth Gilt – Blake Loof
5th Tamworth Gilt – Conner Brunk
Res. Spot Gilt & Res. Div. II – Braden Colbert
3rd Spot Gilt & Ch. Div. I – Emma Haupert
4th Spot Gilt & Res. Div. I – Braxton Kimmel
5th Sport Gilt 7 3rd Div. II – Kelsey Bauer
4th Div. II Spot Gilt –
5th Div. II Spot Gilt – Keegan Law
3rd Div. I Spot Gilt – Brice Patrick
4th Div. I Spot Gilt – Noah Roy
5th Div. I Spot Gilt – Savana Hubbard
Champion Hereford Gilt – Brayson Miller
Res. Hereford Gilt – Luke Shanafelt
3rd Hereford Gilt – Owen Smith
4th Hereford Gilt – Landon Barr
5th Hereford Gilt – Layna Hanold
Res. Poland Gilt – Megan Mench
3rd Poland Gilt – Amy McAlexander
4th Poland Gilt – Brianna Ulmer
5th Poland Gilt – Allison Hunt
3rd Berkshire Gilt & 3rd Div. II – Nolan Hoge
4th Berkshire Gilt & Ch. Div. I – Brystol Brunton
5th Berkshire Gilt & 4th Div. II – Colt Wolf
5th Div. II Berkshire Gilt – Kellen Lawson
Res. Div. I Berkshire Gilt – Krayten Trogden
3rd Div. I Berkshire Gilt – Adam Gradert
4th Div. I Berkshire Gilt – Ethan Beaman
5th Div. I Berkshire Gil t- Ret Turner